Jak wygląda dopłata do zaniżonego odszkodowania?

Proces uzyskania odszkodowania często jest dość żmudny i nie zawsze kończy się po myśli osoby, która o nie występuje. Nie oznacza to jednak, iż trzeba rezygnować z możliwości uzyskania nieco wyższej kwoty. Niektórzy decydują się na samodzielne uzyskanie wyższej sumy od towarzystwa ubezpieczeniowego, jednakże jest to dość długa droga, na którą nie wszyscy mają czas lub siły. Dlatego też nie dziwi fakt, że wiele osób decyduje się skorzystać z możliwości, jakie oferują firmy, zajmujące się na co dzień uzyskiwaniem odszkodowań.

Kto może uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Klienci, którzy nie są zadowoleni z uzyskanej kwoty odszkodowania mogą zdecydować się na skorzystanie z propozycji firm, polegającej na odkupieniu wierzytelności za określoną sumę. W ten sposób klient otrzymuje określoną sumę, która stanowi dla niego swoistą dopłatę do tego, co wcześniej uzyskał od firmy ubezpieczeniowej. W ten sposób klient jest zadowolony z uzyskanej sumy pieniędzy, zaś firma sama podejmuje kroki w walce z ubezpieczycielem. Jeśli kwota, jaką firma uzyska jest wyższa niż ta, która została wypłacona klientowi, wówczas stanowi po prostu zarobek firmy.

Warunki uzyskania dopłaty do odszkodowania

Nie można jednak zapominać o kilku ważnych kwestiach, które wyznaczają to, czy konkretna osoba może starać się o dopłatę do odszkodowania. Przede wszystkim czas – nie może minąć więcej niż 3 lata od chwili, gdy ubezpieczyciel wypłacił zaniżone odszkodowanie. Termin ten wynika z przepisów prawa, które wskazują okres przedawnienia tego typu roszczeń właśnie na okres 3 lat.

Drugą istotną kwestią jest brak ugody z ubezpieczycielem. Często bowiem proponują oni pewną kwotę odszkodowania na zasadzie ugody, która zazwyczaj zawiera klauzulę o tym, że klient rezygnuje z dalszych roszczeń. To zaś niestety uniemożliwia wystąpienie do sądu o przyznanie wyższej kwoty odszkodowania.

Jak szybko uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Uzyskanie szybkiej dopłaty do odszkodowania w dużej mierze uzależnione jest od tego, co przedstawi klient. Osoby zainteresowane jej uzyskaniem i jednocześnie zminimalizowaniem czasu załatwienia wszelkich formalności powinny przede wszystkim zebrać wszelkie informacje dotyczące zdarzenia, które było podstawą wypłaty odszkodowania. W pierwszej kolejności zaliczają się do nich takie jak korespondencja z ubezpieczycielem czy informacje na temat wypłaconych przez niego kwot.

Im więcej, tym lepiej

Warto, aby osoby zainteresowane uzyskaniem dopłaty do odszkodowania zgromadziły również własne informacje na temat szkody. Na przykład w sytuacji, gdy chodzi o szkody komunikacyjne i uszkodzenia samochodu, zdjęcia czy filmy obrazujące stan pojazdu po zdarzeniu mogą być doskonałą pomocą w dochodzeniu potem przez firmę dopłaty do odszkodowania.

Czy warto korzystać z dopłat do odszkodowań?

Dla wielu osób dopłaty do odszkodowania, oferowane przez firmy, mogą być doskonałą alternatywą dla samodzielnej walki o wyższą kwotę. Dzięki temu w krótkim czasie mogą uzyskać dodatkowe pieniądze, bez stresu związanego z postępowaniem sądowy.

 

Total
0
Shares
Prev
Reklamowe torby na laptopa – skuteczne, uniwersalne i sprawdzające się gadżety reklamowe

Reklamowe torby na laptopa – skuteczne, uniwersalne i sprawdzające się gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe okażą się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla przedstawicieli

Next
Jak napisać list do kolegi: przewodnik po sztuce tradycyjnej korespondencji

Jak napisać list do kolegi: przewodnik po sztuce tradycyjnej korespondencji

Czy pamiętasz emocje, które towarzyszyły Ci podczas otwierania listu od bliskiej