Kołdry zimowe, sposób na komfortowy sen

Komfortowy sen związany jest nie tylko z jakością materaca, jaki mamy w łóżku, ale również, z jakością  pościeli, jakiej używamy. Ma to szczególnie ważne znaczenie w okresie zimowym, kiedy ciepła kołdra gwarantuje nam komfortowy sen, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację i nie powoduje pocenia. Rynek pościeli jest bardzo rozbudowany i potrzebna jest odpowiednia wiedza, aby się w nim nie zagubić. W tym wpisie opiszemy kilka kroków, dzięki którym będziemy mogli  wybrać odpowiednią kołdrę zimową dla siebie i rodziny.

“Porównując sprzedaż rok do roku, już w pierwszym tygodniu września sprzedaliśmy trzy razy więcej kołder zimowych niż w ciągu całego września 2021” – opowiada Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To.  Jest to związane ze wczesnymi chłodami, które przyszły do Polski, jak i również niepewną sytuacją, jaka maluje się na najbliższą zimę, związaną z niedoborem i rosnącymi cenami gazu. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że zapobiegliwe osoby dokonały już zakupu kołder na zimę.

Jaka kołdra na zimę będzie najlepsza?

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji, ponieważ różne osoby, mają różne potrzeby. Kobiety są zazwyczaj szybciej i mocniej odczuwają chłód od mężczyzn i przez to preferują kołdry bardzo ciepłe za to lekkie. Niektórzy mężczyźni wolą chłodniejsze modele, ale za to grube i miękkie, zatem dobrze jeśli osoby dzielące łóżko mają choć trochę podobne preferencje co do pościeli, a idealnie jeśli każdy ma własną kołdrę. Reasumując, pościel powinniśmy dobierać do własnych preferencji i kondycji zdrowotnej, a jeśli bardzo różnimy się w tym względzie od partnera, pozostaje zakup oddzielnych kołder dla każdej z osób.

Pamiętajmy, że najlepszy sen osiągamy jeśli temperatura w sypialni jest dość niska, jest to również zdrowe dla naszych dróg oddechowych. W związku z tym warto wybierać cieplejszą kołdrę, która zapewni nam komfort spania, a jednocześnie utrzymywać w pomieszczeniu niższą temperaturę, niż np. w sypiali, aby spać głębiej i wstawać bardziej wypoczętym.

Wypełnienie kołdry zimowej, jaki mamy wybór?

Kołdry puchowe

Tradycyjne kołdry wypełnione są puchem kaczym lub gęsim i cieszą się niesłabnącą popularnością, z kilku powodów. Po pierwsze są lekkie, nie przygniatają nas i nie unieruchamiają w nocy, po drugie są bardzo ciepłe i dają komfort spania nawet najbardziej wymagającym osobom. Kołdry tego typu należą do pościeli dobrze oddychających, dlatego nie pocimy się pod nimi, nie budzimy przez to w nocy lub nad ranem z przemoczoną piżamą.

Jednym z producentów kołder puchowych jest firma Ludwika, która stosuje w nich wyselekcjonowane wypełnienie puchowe lub półpuchowe.

Kołdry z pierza

Jest to trochę gorszy rodzaj kołder, ze względu na to, że są one cięższe i mają słabsze właściwości termoizolacyjne. Jako plus można natomiast wymienić niższą cenę, dzięki której są bardzo popularne i są pewną alternatywą dla dość ekskluzywnego w dzisiejszym świecie puchu. W kołdrach tych często stosuje się mieszankę pierza i puchu w różnych proporcjach, najczęściej około 75% pierza i 25% puchu. Komfort tego rozwiązania nie jest dużo niższy od kołder puchowych, znaleźć je można również w ofercie firmy Ludwika.

Należy pamiętać, że zarówno kołdry puchowe jak i z pierza, mogą przyczyniać się do reakcji alergicznych, zatem nie są one odpowiednimi produktami, dla niektórych osób. Zwróćmy na to uwagę, zwłaszcza jeśli mamy zamiar kupić pierwszą kołdrę tego typu dla siebie.

Kołdry wełniane

W asortymencie firmy Ludwika znajdują się także kołdry wełniane, które mogą z powodzeniem być stosowane zarówno zimą jak i latem. Dają one po pierwsze dobrą ochronę przed utratą ciepła, a po drugie pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza i chronią nas przed przepoceniem. Do wypełnienia tej pościeli stosowane jest runo z różnych gatunków zwierząt, najczęściej są to pewne rasy owiec i wielbłądów. Co bardzo ważne są to produkty hipoalergiczne, polecane dla osób, które nie mogą spać pod kołdrami z pierza, czy puchu.

Bardzo ekskluzywnym gatunkiem kołdry wełnianej jest model wypełniony kaszmirem, dzięki któremu zimowa kołdra wspaniale izoluje nas i daje ciepło, jest jednocześnie lekka i bardzo przyjemna w dotyku.

Włókno poliestrowe

Są to kołdry wypełnione spiralnymi włóknami posiadającymi kanaliki powietrzne, dzięki czemu uzyskujemy nie tylko dobrą ochronę termiczną, ale również dobre właściwości oddychające. Kołdry te charakteryzują się lekkością, elastycznością i są polecane przede wszystkim  alergikom.

 

Total
0
Shares
Prev
Jaki wybrać kosz słodyczy na prezent

Jaki wybrać kosz słodyczy na prezent

Wybór odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby, członka rodziny, przyjaciela,

Next
Reklamowe torby na laptopa – skuteczne, uniwersalne i sprawdzające się gadżety reklamowe

Reklamowe torby na laptopa – skuteczne, uniwersalne i sprawdzające się gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe okażą się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla przedstawicieli