Szanowni Państwo - Dobre praktyki -

Języki mniejszościowe oraz język regionalny
naszym wspólnym bogactwem
Języki mniejszości narodowych i etnicznych w życiu społecznym i gospodarczym.

Nawigacja

Obecna strona jest wersją archiwalną. Aktualny Serwis Języków mniejszościowych oraz języka regionalnego, a także Mniejszości Narodowych i Etnicznych dostępny jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/mniejszosci-narodowe-i-etniczne

Dobre praktyki

Witamy na stronie poświęconej językom mniejszości narodowych i etnicznych oraz językowi regionalnemu

Na stronie tej znajdziecie Państwo m.in. krótką charakterystykę tych języków oraz podstawowe informacje dotyczące obowiązujących w naszym kraju uregulowań prawnych służących zachowaniu i rozwojowi języków mniejszościowych i języka kaszubskiego. Na naszej stronie zamiesiliśmy również, do pobrania, materiały przygotowane przez Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowych i Etnicznych w ramach kampanii promującej języki mniejszości narodowych i etnicznych w życiu społecznym i gospodarczym.

W naszym zamierzeniu,  prezentowana Państwu strona nie jest  kompendium wiedzy o językach mniejszościowych i języku regionalnym. Zależy nam, by strona ta była raczej miejscem wymiany informacji o działaniach podejmowanych na rzecz języków mniejszościowych i języka regionalnego oraz o działaniach podejmowanych w całym kraju na rzecz ich zachowania i rozwoju. Zachęcamy zatem Państwa do współtworzenia tej strony. Prosimy o nadsyłanie informacji, materiałów,  „dobrych praktyk” itp. Nadesłane materiały z przyjemnością zamieścimy na naszej wspólnej stronie.

uśmiechnięta rodzina

Medatdane

Opublikowane przez: JSK Internet
Ostatnia zmiana: 06.10.2014 , 30.12.2015 Michał Erenz
do góry